Скільки і яких типів вогнегасників необхідно придбати для офісу?

ФОТО Вова Яремків до статті 4 зм

Відповідаємо на запитання:
СКІЛЬКИ І ЯКИХ ТИПІВ ВОГНЕГАСНИКІВ НЕОБХІДНО ПРИДБАТИ ДЛЯ ОФІСУ?
Для цього звернемось до Типових норм належності вогнегасників ( наказ МНС України №151 від 02 квітня 2004 року), далі по тексту – Типові норми.
Згідно п.2.1. ТИПОВИХ НОРМ «Виробничі, складські, лабораторні, адміністративні та побутові будинки і приміщення об’єктів різного призначення, громадські будинки та споруди повинні бути оснащені переносними або пересувними вогнегасниками, які відповідають вимогам ДСТУ 3675–98 і ДСТУ 3734–98 (ГОСТ 30612–99) відповідно та сертифіковані в Україні в установленому порядку. Ця вимога стосується також будинків, споруд та приміщень, обладнаних будь-якими типами установок пожежогасіння, пожежної сигналізації або внутрішніми пожежними кран-комплектами.»
Згідно п.3.8. ТИПОВИХ НОРМ «Громадські та адміністративно-побутові будинки на кожному поверсі повинні мати не менше двох переносних (порошкових, водопінних або водяних) вогнегасників з масою заряду вогнегасної речовини 5 кг і більше. Крім того, слід передбачати по одному вуглекислотному вогнегаснику з величиною заряду вогнегасної речовини 3 кг і більше:
на 20 м2 площі підлоги в таких приміщеннях: офісні приміщення з ПЕОМ, комори, електрощитові, вентиляційні камери та інші технічні приміщення;
на 50 м2 площі підлоги приміщень архівів, машзалів, бібліотек, музеїв.
Додатково вищевказані приміщення можуть оснащуватися аерозольними водопінними вогнегасниками з масою заряду вогнегасної речовини 400 г і більше.»

Згідно п.3.10. ТИПОВИХ НОРМ «Приміщення, у яких розміщені ПЕОМ, слід оснащувати переносними вуглекислотними вогнегасниками з розрахунку один вогнегасник ВВК-1,4 (старе позначення – ОУ-2) чи ВВК-2 (старе позначення – ОУ-3) або один ВВПА-400 на три ПЕОМ, але не менше ніж один вогнегасник зазначених типів на приміщення.»
Спробуємо забезпечити необхідною кількістю вогнегасників умовні офісні приміщення, що розташовані на першому поверсі 10-ти поверхового житлового будинку. Наприклад, у нас є наступна інформація про об’єкт, а саме:
1. Кількість приміщень з одним ПЕОМ ( персональним комп’ютером) – 3;
2. Кількість приміщень з п’ятьма ПЕОМ ( персональними комп’ютерами) – 1;
3. Коридор – 1;
4. Комора площею 15 м2 – 1;
5. Архів площею 10 м2 – 1.
Розрахунок повинен бути таким:
– три вогнегасника ВВК-1,4 або ВВК-2 для приміщень з одним ПЕОМ;
– два вогнегасника ВВК-1,4 або ВВК-2 для приміщення з п’ятьма ПЕОМ;
– два вогнегасника ВП-5 (з) для коридору;
– два вогнегасника ВВК-2 для комори та архіву.
Отже, для умовних офісних приміщень необхідно дев’ять вогнегасників ( ВВК-1,4 або ВВК-2 – 5шт.; ВП-5 (з) – 2шт. та ВВК-2 – 2шт.).
Вогнегасники слід розміщувати у легко доступних і помітних місцях, а також поблизу місць, де найбільш імовірна поява осередків пожежі. При цьому необхідно забезпечити їх захист від дії сонячних променів, опалювальних і нагрівальних приладів, а також хімічно агресивних речовин (середовищ), які можуть негативно вплинути на їх працездатність.
Вогнегасники в місцях розміщення (у середині будинків і приміщень, біля входів або виходів з них, у коридорах) не повинні створювати перешкоди під час евакуації людей.
Переносні вогнегасники розміщують шляхом навішування за допомогою кронштейнів на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника і на відстані від дверей, достатній для їх повного відчинення, або встановлюють у пожежні шафи пожежних кранів, на пожежні щити чи стенди, підставки чи спеціальні тумби.
Для статті використано наступні нормативно-правові акти:
1. Типові норми належності вогнегасників (наказ МНС України №151 від 02 квітня 2004 року).
2. Правила експлуатації вогнегасників (наказ МНС України №152 від 02 квітня 2004 року).

Для отримання детальної інформації про вогнегасники просимо Вас відвідати наш сайт www.antifire911.com.ua Тут ви знайдете все необхідне, що допоможе забезпечити надійний протипожежний захист на Вашому об’єкті.

Колектив ПП «Пожежна безпека – захист» щиро бажає Вам ніколи не користуватися вогнегасниками!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *